>Ahiret Soruları – 2

>Bombalar patladığından beri alışveriş merkezlerine gitmiyoruz. Bu da evde daha çok zaman geçirmemiz demek oluyor doğal olarak. Tunç iki haftadır yok, çoçukların okulu tatil, gündüz dışarı çıkamıyorlar, iyice bunaldılar evde. Gerçi hergün bahçede oyun saatleri var mutlaka ve çok eğleniyorlar bence. Çünkü Arda bahçe sevdası yüzünden çok sevdiği uykusundan vazgeçmiş görünüyor. Eskiden öğle uykusunu 3-4 saat uyur, hava kararınca uyanırdı. Şimdi hava kararmadan bahçede oynasın diye 3 gibi kalkıyor.

Lara’ya bugün neden alışveriş merkezlerine gitmediğimizi anlatmaya çalıştım ki ısrar edip durmasın.

S: Pasific Place’te geçen hafta bomba patladı. Polis de henüz suçluları yakalayamadı. O yüzden alışveriş merkezlerine gitmeyeceğiz bir süre.
L: bomba ne?
S: Havai fişek gibi ama çok daha gürültülü ve şiddetli. Binaları yıkıyor, insanlara zarar veriyor. Kötü insanlar yapıyor bu işi.
L: Polis neden yakalayamamış kötü insanları, çok mu hızlı koşuyorlarmış?
S: Yok canım, polisten saklanmışlar, polis bulamamış onları henüz.
…..
L: bomba patlayınca insanlar ölmüş mü?
S: evet, yaralananlar da var, ölenler de
L: Ölünce n’oluyor?
S: Bilmiyorum
L: Internetten araştıralım mı?
S: Internette bulamayız bu bilgiyi çünkü kimse bilmiyor. Ölen birisi neler olduğunu anlatamayacağı için bilmiyoruz. Ben biraz düşüniim bu konuyu tekrar konuşmak için seninle.

Haydaa… Ben doğuma çalışmıştım, sorular ölümden geldi.. Ne biçim iş kardeşim anne olmak.. Ben en iyisi gene Nil’e sorayım bu konuyu. Herzaman aklıma en yatan cevapları ve çözümleri onda buluyorum. Çocuklulara şiddetle tavsiye edilir.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s