>Değişim

>Hayatta herşey, hatta hayatın kendisi sürekli akış halinde. Biliyoruz ki hiçbirşey olduğu gibi kalmıyor, değişmemek doğaya aykırı. Ama hala nedendir her değişimin bizi rahatsız etmesi, tedirgin etmesi, midemize yumruk saplaması? Rahatımızın yine bozulacağını bilmenin verdiği huzursuzluk mu, yoksa belirsizliğin getirdiği tedirginlik mi? Belki her ikisi de.

Oysa ki akıntıya karşı değil de akıntıyla hareket etsek, daha hızlı ve kolay ilerleyeceğiz. Hayatın akışını olduğu gibi kabul etmek tembellik yada umursamazlık değil ki. Tam tersi daha yüksek bir bilinç, irade ve inanç seviyesi gerektiriyor. Akıntı yön değiştirdiğinde, tüm hayatını, görüşünü, beklentilerini, planlarını değiştirecek gücü gerektiriyor.

Bunun üstünde çalışmam lazım. Geçmişe, geleceğe, yaşananlara yada yaşanılabileceklere takılmadan şimdiki zamanda bulunmam lazım bütün enerjimle. Yürüken hep ufka bakmam lazım, ayaklarıma değil.

1 thought on “>Değişim

  1. >Sanırım hayattaki değişimlerin olumlu olanlarını kolayca benimseyip uygulamaya koyarız da midemize yumrukları saplayan olumsuz yönde olanlardır çoğu zaman.Aslında bu değişim belirsiz değildir,ve biz farkına varıncaya kadar kendi oluşumu içinde bağıra bağıra gelir ama 'şimdi'nin rehavetinde göremeyiz biz o gelişi..Ya da görmemek, farketmemek işimize gelir..Beliriveren anafora düşmemek için çok güçle asılmak gerek 'şimdi'ye bu durumlarda.İkinci beyni devreye sokmadan..Geleceği ancak 'şimdi'nin ışığında daha sağlıklı belirleyebiliriz çünkü..İleri doğru yürürken önüne bakmadan gidersen seni düşeceğin çukurlardan ve alacağın yaralardan kim ve nasıl koruyabilir???Tabii ki kendi 'Var'lık bilincin ve doğru yolda, dikkatle yürüyen ayakların, o ayaklara komuta eden beynin…Sevgilerle…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s