>13.Cuma

>Geçen Cuma yani 13.Kasım Cuma günü bizim ofisin ekip aktivitesi vardı. Ekibe işle ilgili bazı bilgiler vermek istiyorduk ama uzun süredir üzerimizde dolaşan krizin kara bulutlarını biraz aralayabilmek, ekip ruhunu ön plana çıkarmak, başarılarımızı kutlayıp onları motive etmek adına bunu özel bir kutlama gününe çevirmeye karar vermiştik yönetim olarak.

Onca bütçe kesintilerine rağmen bir şekilde biraz para bulabildik ve bu ofis toplantısını beş yıldızlı bir otelde organize etmeyi başarabildik. Günün aktivitesi olarak da, en iyi yaptığımız işi, yani harika ürünler ortaya çıkarmayı ön plana çıkarmak için departmanlar arası bir Fashion Show yapmayı uygun gördük. Ancak bu sadece bir defile olmayacak, ‘project runway’ tarzı bir yarışma olacaktı. 3 dakika içinde kendi ürün gruplarını tanıtacaklar, sonra da ürünleri sergileyeceklerdi. Juri belirlendi, mankenler belirlendi, kullanılacak müzikler kurayla dağıtıldı ve ekipler çalışmaya koyuldu. Aynı zamanda günün hazırlıklarını yapmak için de bir organizasyon komitesi seçildi. Bundan sonrasında hummalı yoğun bir çalışma başladı ancak yöneticiler gerektiğinde destek vermek dışında hiçbirşeye karışmadı.

13.Kasım sabahı otele gittiğimde şok geçirdim gerçekten. Bu kadar profesyonelce hazırlanmış dekorasyonlar beklemiyordum. Bugün için bir logo dizayn edip kocaman bannerlar ve herkesin giymesi için t-shirtler yaptırmışlar, heryeri kırmızı siyah tonlarında süslemişlerdi. Salonun ortasında da basbayağı bir podyum vardı.

Defile için giyinme odaları hazırlanmış, sunulacak ürünler askılarla otele taşınmış, bir sürü aksesuar ve makyaj malzemesi de beraberinde gelmişti. Sabahki iç bayıcı işle ilgili muhabbetten sonra, herkes telaşla görevinin başına koştu. Sahne arkası çok hoştu cidden, herkesin en az bir görevi vardı ve herkes birbirine yardım ediyodu. Kimisi makyaj yapıyor, kimisi modellerin saçlarını yapıyor, kimisi hangi modelin hangi giysiyi giyeceğini organize ediyordu.

Ve ortaya çıkan defile tam anlmıyla bir harikaydı.Mankenlik görevini üstlenenler profesyonel modellere taş çıkarır bir şekilde, büyük bir ciddiyetle sundular giysileri. Belli ki önceden çalışmışlardı ki hazırlanmak için sadece iki haftaları vardı. Hazırlıklar ve prezentasyonlar gerçekten çok yaratıcı, çok başarılıydı. Kendi markaları ve koleksiyonlarına ait videolar bulmuşlar, ana merkezle temasa geçip bir sürü malzeme toplamışlar, ciddi bir araştırma yapmışlardı. Böylece ürünleri sadece geliştirip üretmenin ötesine geçmişler, koleksiyonlarının konseptlerini, pazarlama stratejilerini öğrenmiş, benimsemişler, parçası oldukları zincirin tamamını görebilmeyi başarmışlar ve yaptıklarıyla gurur duymuşlardı.. Bütün bu olayın amacı da buydu zaten ama bu kadar yoğun olacağını biz tahmin edememiştik doğrusu.

İşte bu yetenekli ve çalışkan ekip. (kırmızı pantalonlu da benim)

Her türlü negatif düşünceden arınıp, ekipçe böyle özel bir gün geçirmek hepimiz için çok güzel bir tecrübeydi. Umarım tekrarlama fırsatımız olur.

3 thoughts on “>13.Cuma

  1. >uc kurus fazla olsun kirmizi olsun:) cok yakismis ayrica seni bulamamiza yariyor oca insan arasinda. Cok hos bir gun olmus yasasin birlik beraberlik duygusu!

  2. >Canım kızım,Ortaya çıkan işte eminim en önemli fikirler senden çıkmıştır ama herzamanki tevazun bunu söylettirmez sana.Onun için ben yazayım da cümle alem bilsin istedim.Yanılmıyorum pek di mi?Seni çok seviyorum bitanem.Başarılarının devamını dilerim.İnşallah kendi kreasyonlarını sergileyeceğin günleri de görürüz ilerde..İnançla, sabırla bekliyorum.Annişin.Not:O kırmızı pantolonu da tesdüfen giymediğine eminim tescilli modacım benim :)))

  3. >Beste, gercekten cok guzel bir gundu. Yakinda ekibime yeni katilanlar olacak, degisiklikler bittiginde onlarla BBC'deki "Ready Steady Cook" tarzi birsey yapmak istiyorum bizim evde. O zaman senden fikir isteyecegim. Anne, yok ya, herkesin kollektif calismasinin eseri. Kirmizi pantalonu tabii ki tesadufen giymedim ama ortaya yativermem emprovize oldu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s