>Yilbasi Kutlamasi

>Kutlamalara takildim ya ben, oradan devam gene. Noel bildigim ettigim bir kutlama degil, zaten cocuklar okulda, orada burada aktivitelerin icinde buluyorlar kendilerini, guzel iste, eglensinler. Noeli gectik. Yilbasi herkesin kutladigi bir olay, haydi bunu kutlayalim o zaman.

Yilbasi kutlamasinin Noel konseptinde olmasina cok karsiyim, karaktersiz buluyorum. O yuzden cekirdek Yavuzdogan ailesinin yilbasi geleneklerini tasarlamanin tam zamanidir simdi. Evet, acikliyorum, herkes not alsin, aksama sinav var. Bundan boyle bunlar her sene yilbasinda uygulana.

Vizyon: Gecmis yilda yaptiklarimizi, basarilarimizi, ailemizi, sevgimizi kutlamak veee, yeni yila dair isteklerimizi, dileklerimizi siralamak.
Renkler: Pembe ve Mavi (her tonu olabilir)
Sembol: Dort koseli elmas sekli (bunun arkasindan bir aile logosu gelecek, o yuzden bu sekli sectim, ama logo uzerinde henuz calismaya baslamadim)

Aktiviteler:

 • Gecmis yil ve yeni icin birer tablo yapilacak. Herkes basarilarini, gurur duydugu isleri ve gelecek sene icin isteklerini yazip, cizip yapistiracak.
 • Pembe ve mavi susler yapilacak, balonlar alinacak. Susleme isi mutlaka cocuklarla yapilacak.
 • Hazine Avi: Cocuklarin hediyeleri hazine avi oyunu sonunda verilecek

Geleneksel yiyecek ve icecekler:

 • Firinda kuzu (cunku ailece cok seviyoruz)
 • Ozbek pilavi (hic yapmadim, ama ic pilav ve hindiyi yine baska kutlamalardan ozenti oldugu icin geciyorum. Milliyetcilik unsuru arayanlara Orta Asya’nin bagrindan Ozbek Pilavi. Ogrenecegim yapmayi, bundan boyle geleneksel yilbasi pilavi olacak.. hadi bakalim, itiraz eden bahce kapisina gelsin. )
 • Cikolata fondu (hem cocuklar, hem buyukler icin cok eglenceli oldugu icin ama pisligine senenin sadece bir gunu katlanabilecegim icin)
 • Kestane kebap (kestaneyi bulursam tabii ki, bu benim cocuklugumdan kalan yilbasina has bir lezzet)
 • Lebkuchen (bu da kocamin cocuklugundan bir lezzet)
 • Sicak bir yerdeysek icimizdeki kipirdak Akdeniz kanini kutlamak icin Sangria, soguk bir yerdeysek icimizi isitmak icin sicak sarap.

Oyunlar:
Tabu
Tombala

Kar tanesi, kardan adam, noel baba imgeleri sadece soguk bir iklimdeysek kullanilacak. Kar, soguk, kis, neden yilbasiyla ozdeslessin ki, sadece kar yagan yerde mi yilbasi kutlamasi yapiliyor? Sicak yerler yeni yila girmiyor mu? Kullanilmayacak kardesim kar mar burada. Yeni yilin rakamlari, her turlu geometrik sekil, ozellikle elmas sekli kullanilabilir.
Tropik meyveler, gunes, deniz, sahil imgeleri kullanilabilir. Hatta 11:45’te mayolari giyip, saat 12’de havuza atlamayi teklif ediyorum, kabul eden?

9 thoughts on “>Yilbasi Kutlamasi

 1. >Havuza atlarken beni de yanınızda varsayın. Fiziksel olarak yanınızda değilim ama emin olun ki düşüncelerimde yanınızda olacağım. 2005 yılbaşını hatırlıyor musun ? Şöminenin önünde kırmızı donu ile iki aylık bir cimcime herkese gülücükler saçıyordu. Sizi seviyorum…

 2. >:) Teşeküür ederim, sizlere de bol eğlenceli bir yılbaşı dilerim. Meme'cim, hatırlamaz mıyım hiç? Prensesimin ilk yılbaşı… Sizden çıkıp bir de çılgın bir bahçe partisine götürmüştük onu. O yine kırmızı donuyla içeride uyumuştu biz bahçeden onu seyrederken.

 3. >Ben de yılbaşı ve doğumgünlerinde bizim aileye has şeyler bulma çabasındayım. Senin kadar yaratıcı olamam sanırım ama ufak ama bize has olsun dediğim birşeyler. Lara büyüdüğünde bile devam ettireceğimiz, gelecekte de onun da kendi ailesiyle sürdürebileceği birşeyler.

 4. >Canım benim,Harikasın her zamanki gibi.İnşallah bütün bu yazdıklarını ve yılbaşına kadar eminim artacak özgün yeniliklerin hepsini hayata geçirebilirsin.Hep mutlulukla,sevgiyle,sağlıkla huzurla uzun yıllar yaşayın bu mutluluğu,yavrularını yuvandan uçuruncaya kadar…Sonrası…hasret,hayır duaları ve hiç eksilmeyen, eksiltilemiyen sevginle geçecek benim gibi.Sizi seviyorum.Annişin

 5. >Zeynep, amac hep ayni. Eminim cok daha yaratici fikirler cikacaktir senden. Anne, geciririm geciririm. Dun Lara'yla projenin ustunden gectik. Havuz kismina henuz gelmeden, o teklif etti yeni yila havuzda girmeyi.

 6. >:)))Desene o atasözleri boşuna çıkmamaış :)"Anasına bak kızını al,kenarına bak bezini al."Ya daaa…"Armut ağacından ırak düşmez.."Ya daaa…"Kuş yuvada gördüğünü işler."Artık hangisini kendinize uygun görürseniz onu kabullenin.. ya daa,atasözleri dağarcığını genişletmiş olun, ilerde çok gerekli olacak.Öpüyorum hepinizi .Annişin

 7. >….En cuk oturanı da :"Boynuz kulağı geçermiş."Lara ne kadar gelecek vadettiğini bir kere daha gösterdi sana..Koklaya koklaya öp canımı benim için.O da seni benim gibi öper nasılsa.Canlarım benim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s