>Yaz

>
Okulların son haftası, yaz yok burada ama adı ‘yaz tatili’. Portfolyolar gururla gösteriliyor, yıl sonu gösterileri yapılıyor. Bütün minikler heyecan içinde, neyi beklediklerini bilmiyorlar ama sıradışı, harika birşeyler olacağı düşünceleri içindeler. Kim kalıyor, kim gidiyor konuşmaları yapılıyor. Buralarda expat olmanın bir gerçeği bu, bir gün gidiyor olmak. Minicik kafalarına çok net oturmuş bu kavram. Onlar herşeyi daha net görüyor zaten büyüklerden. Bizler kök salmakla, köklerimizi alıp gitmek arasındaki ilişkiyi henüz anlamamışken, kökler bize mi ait yoksa toprağa mı emin değilken. Brajeshwari çok güzel anlatmış, okuyun.

Ben ise bin parçayım. Yazmayı özledim, okumayı özledim, kocamı özledim. Geçecek biliyorum, yine sakinlik hakim olacak yakında bana, yine keşfedilmemiş denizlere gitmek için yola çıkacağız. İçim susacak, içim içime sığmayacak yakında, biliyorum. Bekliyorum.

7 thoughts on “>Yaz

  1. >oluyor boyle bazen hayat iste, ama cok guzel gececegine,mavi denizlere odaklanip kendini topraklaman! O topraga iki damla suda bazen ise yarar…

  2. >Bazen bin parça olmak, yenilenmek toparlanmak için iyidir… Fazlalıklar atılır, özlemek değer kazandırır elindekilere…yeni denizlere çıkmak için hazırlık bu ruhunda aslında.. sadece yaşa:)sevgilerimle….

  3. >çabucak geçsin diyorum fakat bir daha gelmesin demeyi beceremiyorum.. eminim bir daha gelecek, bu ironiyle yaşamayı seviyormusun bilmiyorum ama {her zaman} geldiği gibi gidecek bunu biliyorum 🙂

  4. >Arkadaslar gecti gecti, yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Iyi ki varsiniz, hepinizi tek tek kucakladigimi hayal edin. Klasik bir asiri yogunluk sonucu hic bir ise yetisememe, yetersizlik, ozlem gibi agir duygularin sonucu yazilmis bir yazidir. Bir sonraki krize kadar hersey kontrol altindadir. Sevgiler 🙂 Ashley'cim, bu yaz gelmiyorum Turkiye'ye. Gecen yaz bir haftaligina gelmistim ve canim cikmisti. Bu yaz ise iki hafta falan izin alacak durumda degilim, bir haftaligina gitmeye de degmez. Is yerinin civisi cikmis durumda zaten, oturayim oturdugum yerde dedim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s