>Bereket mi felaket mi?

>
Kuru mevsim henüz başlamadan yağmurlu mevsim geldi bile.
Bulutsuz, gökgürültüsüz, kuru geçen bir gün olmadı. Olmayan kanalizasyon sistemiyle Jakarta Belediyesi , yılın en kötü ve en çok yiyen metropol belediyesi ödüllerinde birinciliğe oynuyor. Bazı uzmanların 2030’da Jakarta’nın batacağına dair yürüttükleri tahminler çok mu iyimser acaba? Peki ya bahçeli lüks villanın duvarlarının içinde birileri kendi özel havuzunun kenarında keyif yaparken, duvarların dışındaki sel sularında bin kat daha çok eğlenen çocuklara ne demeli? Ne mikroplar kapıyorlar o sudan dersiniz? Ya sonra, doktora gidebiliyorlar mı ?

8 thoughts on “>Bereket mi felaket mi?

  1. >Açalya benim yorumumda İstanbul vs.Jakarta olacaktı 😀 Dünyanın heryerinde var işte bu tür olaylar, yıllardır ne değişiyor nede değiştirmek için bir çaba gösteriliyor. Çok mu karamsar olacak bilmiyorum ama sanki böyle gelmiş böyle gider bazen doğru gibime geliyor sevgili Selen ! 😦 Sen nerelerdesin bu arada ?

  2. >Selen,Rezidansta büyüyen çocukla, resimdeki çocuklar arasında ne fark var ki?Biri tamamen hijyenik ortamda,fanus içerisinde;digeri yagmur suyundan her turlu bagisiklik kazanmis halde…Bu yazdiklarim pollyannaci tarafimdi.Deniz yildizi hikayesini biliyorsun:Kurtardiklarim icin çok şey farkedecek.Ben vazgecmiyorum,böyle gelmiş böyle gitmeyecek 🙂

  3. >beni de en cok yagmur yagdigi gunler ozellikle terliksiz dolasmalari etkilemisti.yenisini alacak paralari olmadigindan mikrop kapmayi akillarina bile getiremiyorlar.

  4. >Nihan, maalesef… Ama bir tanesi icin bile birsey yapabilsek birseyler degisir diye dusunuyorum. Acalya, diyecektim de bir senedir gitmiyorum, durup dururken camur atmayayim dedim. RRH, buradayim! Internete yabancilasma yasiyorum bir suredir. Neden bilmem, gecer yakinda :)Beste, mutlular da saglikli degiller bence.Nalan, cocuklar cok tatli heryerde.. kisirdongu de heryerde ayni… Haluk, yeteri kadar ve duzgun saglik hizmeti alsalar oynasinlar tabii ki istedikleri yerde. Ama burada hala gunumuzde basit tedavileri olan yada asiyla onlenebilen hastaliklardan cocuklar hayatini kaybediyor. Bence de boyle gitmeyecek :)Ebru, evet yaa.. Terligini eline alip, ciplak ayakla dolasiyorlar pis sularin icinde…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s