>2010 kutlama raporu

>Yoğunluktan biraz gecikmeli oldu ama kutlamalara bu kadar takıkken 2010’un raporunu vermemek olmaz. Kutlamaların yoğunlaşması Halloween’le başladı sanırım. Sokak sokak dolaşıp şeker topladıktan sonra Şükran Günü telaşı başladı. Okuldaki şükran ağacına hepsi şükran duydukları şeyleri astı. Arda’nın kartı aşağıda, fazla söze gerek yok. Bu kartı ergenliği atlatana kadar saklamakta fayda olabilir.


Sonra zencefilli kurabiye evi yaptık, Noel şarkıları söyledik.


Noel’de Tunç’la ben Malezya’daydık. Otel personeli bizi Noel gecesi yapılacak güzellik yarışmasına juri yapmasa, Noel’den falan haberimiz olmazdı ama eğlenceye katıldık her zaman olduğu gibi.Çocuklar ise evde Ken Dede’yle ağaçlı, hediyeli, bol kırmızı ve yeşilli bir Noel kutladılar. Kırmızı ve yeşilleri Noel’de tüketince, yılbaşı istediğimiz gibi doldurmak üzere bize kaldı. Dekorasyonlar şuradan indirdiğim tasarımları kullanılarak annem ve çocuklar tarafından yapıldı. Bu yılbaşının renkleri mavi, siyah ve beyazdı bizim evde. Bol mumlu, çok ama çok kalabalık, çok kahkahalı, şarkılı türkülü, havai fişekli harika bir geceydi.

Şimdi Çin yılbaşını bekliyoruz. Kırmızılar, kağıt fenerler çıkacak bu hafta sonu kutudan, yeni kırmızı donlar alınacak herkese.

Bu sene herşey çok net, çok yalın ve eğlenceli. Meğer işin sırrı, herşeyi olduğu gibi, sadece olduğu gibi kabul etmek ve kendini akışa bırakmakmış.

4 thoughts on “>2010 kutlama raporu

  1. >Fotograflar sahane cocuklar tam yemelik masaallah:)Arda'nin notu cok anlamli ama el yazisi ona ait degil dimi:) Benim buyuk oglumla (marchta 5 olacak) yakin yaslarda tahmin ediyorum bizimkinin el yazisi hala cok premature:)Bende sen bahsettikten sonra sabirsizlikla cin yilbasini bekliyorum..Umarim hepimiz icin guzellikler getirecek..Toronto'dan sevgilerle,Ozlem

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s