Kimin Babasi?

Noel Baba’ya cocuklarin mi yoksa buyuklerin mi ihtiyaci var diye cok dusunuyorum bu aralar. Cocuklarin saf ve sonsuz hayalgucleri bu tur figurlerle sinirli degil ki, kimi kandirmaya calisiyoruz. Bal gibi de buyukler kendileri icin cocuklari salak yerine koyuyorlar bu konuda. Senede bir kerelegine, o sihirli hayal dunyasinin bir parcasi olmak icin yapiyorlar butun bu sarlatanliklari.  

Noel Baba, katilasmis yetiskin kalplerini yumusatmaya, korelmis hayalgucunu sinirli bir sekilde acmaya birebir. Bir olcek Noel Baba’yi kirmizi  bir seye sarip yastiginizin altina koyun, sabaha kadar birseyiniz kalmaz, iki, uc hafta surecek bir gonul hafifligi ile hemen etkisini gostermeye baslar. Hergun burnunun ucundaki bir suru mucizeyi gormekten aciz yetiskin gozlerine, paketten cikmis hazir cozumler getirir.

Oysa gerek yok boyle seylere. Dis perisi de yok, Noel Baba da, cocuklar da bal gibi farkinda zaten. Hem onlarin isiltili karakterlere ihtiyaci yok hayal alemine dalabilmek icin. Bizim de yok. Tutun cocugunuzun elini, bakin gokyuzune, bulutlarin ustunde heyecanli bir maceraya cikiverin hemen. Onlarin gozunde hersey mucizevi, hersey heyecan verici. O heyecanin, tutkunun ucundan kenarindan birseyler bulassa tum gununuzu aydinlatmaya yeter.

3 thoughts on “Kimin Babasi?

 1. Aynen de öyle oluyor Selencim.
  Cumartesi ve Pazar, Deniz ile birlikte geçirdiğim basit, sade, doğal, neşeli, çocuksu, meraklı, bir yerlere yetişme telaşının olmadığı, gerçek AN’ı yaşadığım zaman dilimlerinden sonra Pazartesi acımasız kapitalist sistemin çarkları arasına dönmek artık iyice sıkıyor beni.
  Bir yakınımın sözlerini hatırlıyorum, geçmişe dönme şansım olsa bir çocuğun gözlerinin içine daha çok bakardım demişti, şimdi ne demek istediğini daha iyi anlıyorum.

  Bu arada farkındayım bu yorumun altında böyle bir soru absürd kaçacak ama email adresine ulaşamadım. Bu konuda bakar kör olabilirim 🙂 ama bana nasıl kefir ürettiğini yazar mısın diyecektim. İlk deneme için mutlaka şu markette satılanlardan mı almam gerekiyor?

  Sevgiler
  Ebru

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s